Sendromlar ve Akülü Sandalye Adaptasyonu

7860 plus akülü sandalye fulmaks

Tıbbi çerçeveden akülü tekerlekli sandalye için endikasyonlar, genel olarak alt ekstremitelerin kullanımının sınırlı olması veya hiç olmaması, kalp ve akciğerlerin neden olduğu aktivite kısıtlaması, kas koordinasyonunun dengesizliği veya başarısızlığıdır. Kısmi veya tamamen yürüyememe nedenleri çeşitlidir, edinilmiş hastalıklara bağlı olabilir. Eg nörolojik ilerleyici hastalıklar, felç veya amputasyonlara yol açan kazalar, travma veya kan dolaşımının olmaması nedeniyle beyne zarar verme veya ayrıca doğuştan gelen deformiteler veya felç.

Sendromlar ve Engellilikler

Bir sendrom tanısı akülü veya aküsüz tekerlekli sandalye ihtiyacını ortaya çıkarabilir. Sendrom veya özürlülük, tıbbi endikasyon göz önünde bulundurularak, tekerlekli sandalye ihtiyacı olup olmadığı belirlenmelidir.

Belirli bir akülü veya aküsüz tekerlekli sandalye modeli farklı sendromlar veya sakatlıklar için uygun olabilir. Bununla birlikte, farklı kişilerdeki aynı sendromlar, bireysel iş profili nedeniyle farklı tip tekerlekli sandalye gerektirebilir. Bu nedenle, her durumda sendromun tekerlekli sandalye tipiyle genel olarak benzersiz bir biçimde eşleştirilmesi mümkün değildir.

Verimlilik

Tekerlekli sandalye imalatında biziz için önemli olan kullanıcının yetenekleridir, engellilik veya herhangi bir hastalık teşhisi şart değildir. Her insanın vücut büyüklüğü, kişisel özellikleri, etkilenen yetenekleri çok farklıdır. Bu aynı zamanda kişisel yaşam koşulları, yaş ve çevre için de geçerlidir. Akülü veya aküsüz tekerlekli sandalye üretiminde bunları dikkate almaktayız. İlgili sendrom için verilen ürün önerileri tekerlekli sandalye seçiminde yardımcı olarak kabul edilmelidir. Model seçiminin temeli her durumda ayrı ayrı ele alınmalıdır.