Uzun Ömürlü Akülü Tekerlekli Sandalye Aküsü Fiyatları, özellikleri ve garantiler için lütfen satış temsilcilerimizle iletişime geçin.
0224 346 01 36

Jel Akü Nedir?

Jel Aküler, yalıtılmış akü veya bakımsız akü olarak bilinen, şarj edilebilir kurşun asit akülerin bir çeşididir. Yapısal özelliğinden dolayı, havalandırmaya ihtiyaç duymaz, sürekli bir bakım gerektirmez. Jel hücreli aküdeki elektrolit, kurumasına veya sertleşmesine engel olan bir silika katkı maddesine sahiptir.

Jel aküler, ıslak kurşun-asit akülerin doğasında bulunan bazı sorunları çözmek için tasarlanmıştır. Yani sıvı elektrolit çözeltisi yerine jel kullanılır. Jel akü, ıslak aküde standart olan dökülme, sıçrama veya diğer tehlikelere maruz kalmaz. Ayrıca, şarj tutma kabiliyetini etkileyebilecek ısı değişimlerine ve diğer çevresel faktörlere karşı daha dayanıklıdır. Jel aküler, daha kararlı oldukları için akülü sandalye, motorlu scooter ve diğer ulaşım ekipmanları gibi derin döngülü uygulamalar için çok daha verimlidirler.

Akü sektöründe Jel elektrolit kullanımı ile tamamen sızdırmaz bir sistem oluşturulmuştur. Bu özellik sayesinde akü, uygun şekilde saklamak dışında herhangi bir bakım gerektirmez. Diğer Islak aküler, kullanıcıların su eklemesini ve diğer düzenli bakım görevlerini gerçekleştirmesini gerektiriyordu. Yüksek kaliteli jel aküler bakım gerektirmeden bir buçuk yıla kadar dayanacak şekilde tasarlanmıştır.

Jel aküler, ıslak akülere göre daha esnektir ve kapalı kasaları sayesinde kullanıcı için daha güvenlidir. Akülü sandalye aküsü olarak daha fazla tercih edilir. Bakımları daha kolaydır ve eğer akülü tekerlekli sandalyenizde kullanmak istiyorsanız daha uzun süre dayanmalarını bekleyebilirsiniz.

Görsel: Sonnenschein