Hangi Akülü Tekerlekli Sandalye

akülü sandalye rehberi fulmaks

Hangi akülü tekerlekli sandalyeyi seçerdiniz? Hepimiz genellikle ürünlerin fotoğraflarına ve fiyatlarına bakıp bir tercih yapmak isteriz, ancak satın alacağınız ürünlerin kullanım alanları çok önemlidir ve doğru ürünü satın almanız hem hayatınızı kolaylaştırır hem de akülü sandalyenizi daha uzun yıllar kullanmanızı sağlarsınız.

Koltuklu akülü sandalyeler 7860-7895-7896 modeller

a) Bu ürünlerimiz güçlü,konforlu,süspansiyonlu ve taşıma kapesitelerı 200 kg olan yüksek performanslı ürünlerdir.

b) Evinizin yol şartları bozuk, taşlık ,toprak gibi olsa dahi,kullandığınız elektrikli akülü sandalye size en iyi konforu sunucaktır.

c) Ben sadece asvaltta kullanıcam dediğinizde altınızdaki ürünün sürati konforu,performansının keyfini çıkarabilirsiniz.

d) Ancak ben bu akülü sandalyemi otomobil bagajına koymak istiyorum dediğinizde katlanamadıkları için ve ağırlıkları 65 ile 85 kg arasında olduğundan minübis,kamyonet gibi bagajı geniş taşıtlar ile taşımanız gerekicektir.

e) Ben 120 -150 kg üstünde bir vatandaşım dediğinizde ,koltuklu güçlü ürünlerimizi tercih etmeniz gerekmektedir, katlanır akülü sandalyeler ile rahat edemessiniz

f) Koltuklu güçlü akülü sandalyelerımiz tüm vatandaşlarımızın ister zayıf olsun,ister kilolu rahatlıkla kullanabilicek ürünlerimizdir.

Katlanabilir otomobil bagajında taşınan akülü sandalyeler 7891-7892-7880-7894

a) Bu ürünlerimiz akülerini söküp otomabil bagajında taşınan ancak 58 kg ile 69 kg arasında güç ve konforlarına göre sınıflandırılır.

b)  Ekonomik bir ürün satın aldığınızda sizin beklentilerinizi karşılaması çok önemlidir, örneğin kilonuz, eviniz yokuşmu,kaç km yol yapıcaksınız,kullanıcağınız asvalt yapısı bunların hepsini gözden geçirmeniz gerekmektedir.

c) Ben 100 kg üzerindeyim ve evim yokuş bütçem sınırlı ekonomik akülü sandalye almak istiyorum dediğinizde ekonomik akülü sandalye beklentilerinizi karşılamıyacağı için daha üst modeller olan 7892 ve 7894 gibi güçlü konforlu,performanslı katlanabilen akülü sandalyelerimize yönelmeniz gerekmektedir.

d) Bu katlanabilen akülü sandalyeler çok ağır 55 kg 69 kg arasında ve ben hergün ürünümü katlayıp otomobil bagajında yüklerken zorlanıyoruz ve daha pratik hafif bir ürün bakıyoruz dediğinizde aşağıda belirttiğim 8001 ve 8002 modelleri 20 kg 26 kg arasındaki ürünlere yönlenmeniz gerekmektedir.

Katlanabilir otomobil bagajında taşınan lityum akülü tekerlekli sandalyeler 8001-8002 model  20 kg ile 26 kg 

 1. Bu ürünlerimiz uçak malzemesi olan titanyum malzemeden üretilmiş tamamen hafiflik ve pratik bir katlanmak için tasarlanmıştır.
 2. Seyahatte,tatilde günlük hayatta her zaman katlayıp tek başınıza otomobil bagajında koyup taşıyabilirsiniz
 3. Ürünün hafifliği ve pratik katlanır taşınmasının  sizin için bir önemi yok ise farklı fulmaks ürünleri ile tüm seçenekleri değerlendirebilirsiniz

Satın alıcağınız tekerlekli akülü sandalyelerin hangi ürünlerin sizin yaşantınıza daha fazla kolaylık sunacağını ilk siz değerlendirin daha sonra uzman satış danışmanlarımızdanda daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.      

Engelli ya da çeşitli sorunlar nedeniyle yürümekte zorlanan vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için tasarlanan akülü sandalyeler birçok mekanik ve elektronik donanımın birleşiminden meydana gelir. Bu donanımların kalitesini belirleyen uluslararası standartlara uygunluk bir engelli aracının güvenliğini ve dayanıklığını belirler.

Akülü tekerlekli sandalyeler genellikle dış ortamlarda kullanıldığından yağmur, rampa, engebeli yollar ve toz gibi çevre koşullarına maruz kalırlar. Bu elektrikli araçların çevre koşullarına mukavemet gösterebilen, kalitesi belgelenmiş donanıma sahip olması sürücü güvenliği, konforu ve kullanım ömrü bakımından kritik öneme sahiptir.

Satış rekabeti nedeniyle maliyeti düşürmek için kaliteden taviz veren, orijinal olmayan donanıma sahip ve uluslararası testlerden geçmemiş akülü sandalyeler sürücüsü ve çevresi için ciddi sorunlara neden olabilir.

Akülü sandalyelerin kabul edilebilir düzeyde uzun ömürlü olması, sürücü ve çevreye risk oluşturmaması için sahip olması gereken nitelikler.

 • Statik kararlılık
 • Elektrikli tekerlekli sandalyelerin dinamik stabilitesi
 • Frenlerin etkinliği
 • Teorik menzil aralığının belirlenmesi için elektrikli tekerlekli sandalye ve scooterların enerji tüketimi
 • Boyutlar, kütle ve manevra alanı
 • Elektrikli tekerlekli sandalyelerin maksimum hız, hızlanma ve yavaşlaması
 • Oturma ve tekerlek boyutları
 • Statik, darbe ve yorulma dayanımları için gereksinimler
 • Elektrikli tekerlekli sandalyeler için iklim koşullarına mukavemet
 • Elektrikle çalışan tekerlekli sandalyelerin engel tırmanma kabiliyeti
 • Test yüzeylerinin sürtünme katsayısı
 • Elektrikle çalışan tekerlekli sandalyeler ve skuterler için güç ve kontrol sistemleri
 • Döşemeli parçaların tutuşmasına karşı direnç
 • Motorlu taşıtlarda koltuk olarak kullanmak için tekerlekli hareket cihazları
 • Elektrikle çalışan tekerlekli sandalye ve scooterların ve akü şarj cihazlarının elektromanyetik uyumluluğu için gereksinimler ve test yöntemleri

Hangi Akülü Tekerlekli Sandalye” te bir düşünce

 1. Mertrww diyor ki:

  Ya bu hem çok rahat hemde hareket kabiliyeti yüksek bende engelli olduğum için akülü sandalye işimi kolaylaştırıyor çok iyi blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Easysoftonic