Akülü tekerlekli sandalye satın almak, en sevdiğiniz arabayı satın almak gibidir. Akülü tekerlekli sandalye seçerken her şeye çok dikkat etmek gerekiyor. Modern akülü sandalyeler, ihtiyacı olan biri için iyi bir otomobilden farksızdır. Farklı ihtiyaçları karşılamak için çok çeşitli akülü tekerlekli sandalyeler vardır.

Modern akülü sandalyeler hareket kabiliyetinizi artırmaya nasıl yardımcı olur?

Hafif taşınabilir elektrikli (akülü) tekerlekli sandalyeler yürüme engelli bir kişinin hareket kabiliyetini artırmaya ideal bir örnektir. Akülü sandalye modeline göre değişebilen, 20 ila 40 km menzil içindeki herhangi bir yeri ziyaret edebilmeniz için gerekli özgürlüğü sağlar. Hareketliliği yeniden kazanmak ve kendi aktif yaşam tarzınızın her saniyesinin tadını çıkarmak çok kolay hale gelir.

Hafif, taşınabilir akülü (elektrikli) tekerlekli sandalyeler, bir joystick kullanılarak çalıştırılır. Bu nedenle, onları kolayca kontroledebilirsinz. Elektrikli, akülü sandalyeler, engelliliğin ciddiyetine tam uyum sağlar. Basitçe söylemek gerekirse, vücudunun özellikle bacak kısımlarını hareket ettiremeyen kişiler, bazı kontroller yardımıyla aktif yaşam tarzını kolaylıkla yaşayabilirler. Bu elektrikli engelli arabalarıyla bayırlara inip çıkmanın bile keyfini çıkarabilirler.

Fulmaks 8002 ultra hafif taşınabilir akülü tekerlekli sandalye
Hafif taşınır akülü sandalye almak 2

Ailenizdeki herhangi bir engelli ya da yaşlı kişinin kendi başına yürümesi ya da daha uzun mesafe kat etmesi kolay değildir. Yürümek ve herhangi bir yere gitmek için çok fazla enerjiye ihtiyaç duyarlar. Manuel bir sandalye bile böyle bir durumda pek yardımcı olmaz. Hareket etmek için çok fazla fiziksel enerji gerekir. Hafif bir akülü portatif engelli sandalyesi yaşlı veya engelli insanlara büyük ölçüde yardımcı olabilir.

Hafifliği nedeniyle çok fazla fiziksel enerji kullanma zahmetine girmeden her yere götürebilirsiniz. Hareketli, hafif katlanabilir akülü tekerlekli sandalyeler bir tür devrim sayılabilir. Hafif oldukları için bir yerden başka bir yere götürmek kolaydır. Böylece tüm bu süreçte çok fazla fiziksel enerji harcamanıza gerek kalmaz. Hafif, katlanabilir bir elektrikli otomatik tekerlekli sandalyeyi tıbbi uzmanınız tarafından ihtiyaçlarınızı analiz ettikten sonra alabilirseniz, her yaştan insana getirdiği rahatlığın keyfini kesinlikle çıkarabileceksiniz.

Ailenizden biri için akülü tekerlekli sandalyeye mi ihtiyacınız var?

Bir elektrikli tekerlekli sandalye, ihtiyacı olan her hasta için başlı başına bir tür nimettir. Yaşınız veya vücut ölçünüz ne olursa olsun, idrar sağlığınızı, kan dolaşımını, bağırsak fonksiyonlarını, kemik yoğunluğunu iyileştirmeye yardımcı olacaktır.

Ailenizde birinin tekerlekli sandalyeye ihtiyacı varsa, bu konuda doktorunuza danışmalısınız. Şüphesiz onların danışmanlığı en iyisini seçmenize yardımcı olacaktır ve çok faydasını göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.