Akülü tekerlekli sandalyeme nasıl bir akü almalıyım ?

Akülü tekerlekli sandalyeme nasıl bir akü almalıyım ? 1

Akülü aracınızın markası Fulmaks ise model numarasını bilmeniz uygun aküyü spariş etmeniz için yeterllidir. Farklı bir marka akülü sandalyeye sahipseniz ve yeni bir aküye ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçerek uygunluk, teknik özellikler ve fiyatlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Öncelikle sandalyenizin üzerindeki akülerin kaç amper olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Bunu öğrendikten sonra yeni akü satın almak için araştırma yaparken karşınıza çok farklı fiyatlar çıkabilir.

En uygun fiyatlı geel akü aldığınızdada 6 ay sonra aküleriniz sizi yolda bırakabilir veya en kaliteli geel akü alsanızda bayatlamış rafta 1 yıl beklemiş bir aküde çıkabilir yine hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz bunların sebebini kısaca yazıyoruz

  1. Satın aldığınız geel  aküler, firmanın rafında kaç ay beklediğini bilemesiniz.
  2. Satın aldığınız geel aküler gerçekten kaliteli bir akümü ? Yoksa kalitesiz bir aküyü pahalıyamı aldınız bilemesiniz.
  3. Satın aldığınız geel akülerin amper ölçüleri aynı olduğu için üzerindeki yazan marka dışında kalitesini bilemesiniz.

Kaliteli geel aküler, içindeki kurşun plakalar daha kalın ve yoğundur ve akülerin kiloları biraz daha ağırdır. Bu aküler yurt dışında üretilirken akülü tekerlekli sandalyelerde kullanılsın uzun ömürlü ve performanslı olsun diye üretilir. Akülü sandalyelerin motorları yüksek akım çektiğinde ve hiç durmadan km lerce haraket halinde olup rampada çıktığında kaliteli akülerin içindeki kurşun plakalar yoğun ve kalın olduğundan akünün içindeki kurşun plakalar dayanıklı olduğundan zarar görmez.

Hem kaliteli bir geel akü satın alıp ve raf ömrüde olmayan taze aküler olduğunda en az iki yıl ve üzeri kullanmanızı sağlamış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir