Akülü tekerlekli sandalye bir engellinin hayatını değiştirebilir. Elektrik motorlu tekerlekli sandalyeler, günlük yaşamın birçok alanında dezavantajlı bireylere yardımcı olabilecek gelişmiş özelliklere sahiptir. 1951 yılından beri müşterilerimize kendileri için en uygun tekerlekli sandalyelerini bulmalarına yardımcı oluyoruz. Doğru model, doğru oturma sistemi ve teknolojiyle birleştirmek, kullanıcıların daha sağlıklı, güvenli ve bağımsız yaşamalarına olanak tanır.

Çok sayıda seçenek içerisinde en iyi akülü tekerlekli sandalyeyi nasıl seçersiniz? Üç ana elektrikli tekerlekli sandalye ‘türü’ vardır.

  1. Arkadan çekişli
  2. Önden çekişli
  3. Orta tekerlekten çekişli.

Bu aşamadan sonra çoğu özelleştirme, farklı aksesuarlar ve bileşenler eklenerek yapılır. Bu eklentiler, bireyin özel ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturulur. Her akülü tekerlekli sandalyenin güçlü ve zayıf yönleri vardır. Temel farklılıkları anlamanız, kendi şartlarınıza en uygun akülü sandalyeyi seçmenize yardımcı olur.

Tahrik tekerleği nedir?

Tahrik tekerlekleri, akülü sandalyenin büyük tekerleridir. Motorlara bağlıdırlar, tekerlekli sandalyenin çekiş gücü bu tekerlerde olur. Tahrik tekerleğinin konfigürasyonu, dönüş yarıçapını, manevra kabiliyetini ve sürüş deneyimini etkiler.

Arkadan çekişli akülü sandalyeler

Bu akülü sandalyeler iki büyük arka tahrik tekerleği ve denge – manevra kabiliyetine yardımcı olmak için iki küçük ön tekerleğe sahiptir. Bkz: Fulmaks 7896. Bu tür akülü sandalyeler motorlardan daha iyi bir güç aktarımı sağladığı için çakıl veya çamur gibi engebeli arazide daha iyi bir performans sağlar.

Tekerlekli sandalye kullanıcıları genellikle arka tekerlek modellerini rahat bulurlar. Bozuk yol sarsıntısını daha az iletirler ve yol eğimindeki değişiklikleri iyi idare ederler, bu da daha yumuşak bir sürüş deneyimi sağlar. Konfor önceliğiniz ise arkadan çekiş size göre.

Önden çekişli akülü sandalyeler

Önden çekişli akülü sandalyeler ki büyük ön tahrik tekerleği vardır ve elbette denge ve manevra kabiliyetine yardımcı olmak için iki küçük arka tekerlek. Arkadan çekişli modellere göre engel tırmanma yeteneği nispeten fazladır.

Orta tekerden çekişli akülü sandalyeler

Tahmin edebileceğiniz gibi bu tür akülü sandalyelerde 6 teker bulunur. Bu özellik kullanıcının ağırlık merkezini doğrudan tahrik tekerleklerinin üzerinde tutarak daha iyi denge sağlar. Altı tekerlekli akülü sandalyenin dezavantajı ise, kullanıcı yoldaki herhangi bir tümseğin etkisini daha fazla hisseder. Çünkü tümseğin üzerinden daha fazla tekerlek geçer.

En iyi akülü tekerlekli sandalye türü kişiden kişiye değişir. Akülü sandalye seçerken her zaman bir değerlendirme yapmanızı ve doktorunuza danışmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir